Kategorie

Danfoss Programowalny termostat grzejnikowy Danfoss Eco™ 014G1001 z aplikacją na smartfon

 • Dodaj recenzję:
  • Producent: Danfoss
  • Kod producenta: 014G1001
  • Dostępność: Wysyłka w ciągu 1-2 dni roboczych
  • szt.
  • Cena netto: 118,70 zł 244,77 zł 146,00 zł

  Programowalny termostat grzejnikowy Danfoss Eco™ z aplikacją na smartfon

   

  Samodzielny elektroniczny programowalny termostat grzejnikowy, z adapterem do zaworów Danfoss RA-N oraz zaworów z połączeniem M30x1.5. Możliwość sterowania poprzez aplikację dzięki technologii Bluetooth

  Danfoss Eco™ – niskie zużycie energii i wygoda użytkowania. Precyzyjna kontrola temperatury i kosztów ogrzewania.

  Danfoss Eco™ jest elektronicznym termostatem programowalnym, regulującym pracę grzejników.
  Został zaprojektowany do zastosowania w domach, mieszkaniach i budownictwie komercyjnym. Danfoss Eco™ zastąpuje stare termostaty i zwiększa korzyści płynące z oszczędności energii. Użytkownik może z łatwością wybrać jeden z fabrycznie wgranych programów lub indywidualnie zaprogramować termostat odpowiednio według swoich potrzeb.

   

  Główne funkcje:

  • Programowanie za pomocą aplikacji - Łatwe programowanie poprzez Bluetooth za pomocą smartfona lub tabletu. Aplikacja pozwala na ustawie nie do 3 różnych programów w ciągu doby z funkcją powtarzania danego programu przez kolejne dni. Jedna aplikacja obsługuje do 100 głowic Danfoss Eco.
  • Tryb wakacyjny - Jako sposób na dodatkowe oszczędności energii, termostat Danfoss Eco™ oferuje tryb wakacyjny. Na czas naszej nieobecności w domu, termostat obniża temperaturę i przywraca komfort cieplny na czas powrotu domowników.
  • Aktualizacja oprogramowania jest automatyczna i odbywa się poprzez aplikację. Gwarantujemy bezpieczeństwo danych termostatu Danfoss Eco™ i aplikacji. System został przetestowany przez niezależnych specjalistów.
  • Funkcja otwartego okna - funkcja ta powoduje zamknięcie zaworu termostatycznego, jeśli temperatura w jego otoczeniu gwałtownie spada, dzięki czemu zapobiega stratom ciepła. Ogrzewanie zostaje wyłączone na 30 minut, a po upływie tego czasu zostają przywrócone zaprogramowane ustawienia termostatu Danfoss Eco™. Po zadziałaniu funkcji wykrywania otwartego okna nie może być ona aktywowana przez kolejne 45 minut.
  • Dostosowanie ustawień do głowicy - Podczas pierwszej nocy działania termostat Danfoss Eco™ odcina dopływ ciepła do grzejnika, a następnie otwiera go ponownie, aby wykryć punkt otwarcia zaworu. Dzięki temu termostat Danfoss Eco™ może bardzo precyzyjnie regulować ogrzewanie w danym pomieszczeniu. W razie konieczności procedura ta jest powtarzana raz na noc, maksymalnie przez tydzień.
  • Blokada przycisków - Aktywacja blokady przycisków uniemożliwia modyfikację jakichkolwiek ustawień w termostacie.
  • Sterowanie adaptacyjne - W pierwszym tygodniu działania termostat Danfoss Eco™ uczy się, kiedy należy rozpocząć ogrzewanie pomieszczenia, aby osiągnąć właściwą temperaturę we właściwym czasie. Funkcja sterowania adaptacyjnego będzie nieustannie korygować czas załączenia ogrzewania, uwzględniając zmiany temperatur w różnych porach roku.
  • Automatyczna ochrona przed zakamienieniem zaworu - Aby zapobiec zakamienieniu zaworu grzejnikowego i zapewnić jak najlepszą jego pracę, termostat Danfoss Eco™ automatycznie w każdy czwartek ok. godziny 11:00 wykonuje całkowite jego otwarcie, a następnie ponowne przywrócenie do normalnego ustawienia.

   

  Dane techniczne:

  Typ termostatu Programowalna elektroniczna głowica termostatyczna
  Siłownik Elektromechaniczny
  Wyświetlacz Wyświetlacz LCD z białym podświetleniem.
  Klasa oprogramowania A
  Zasilanie 2 baterie alkaliczne AA 1.5 V
  Pobór mocy 3 mW w stanie czuwania, 1,2 W w stanie aktywności
  Częstotliwość / moc przesyłania 2,4 GHz / <2,1mW
  Trwałość baterii Do 2 lat
  Sygnalizacja słabej baterii Migająca ikona baterii na wyświetlaczu
  Zakres temperatury otoczenia od 0 do 40°C
  Maksymalna temperatura wody 90°C
  Zakres nastawy temperatury od 4 do 28°C
  Częstotliwość pomiaru Pomiar temperatury co 1min.
  Poziom hałasu